Ви зараз переглядаєте «ДНІ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ» КАФЕДРИ ТЕХНОЛОГІЇ ТА КОНСТРУЮВАННЯ ШВЕЙНИХ ВИРОБІВ

«ДНІ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ» КАФЕДРИ ТЕХНОЛОГІЇ ТА КОНСТРУЮВАННЯ ШВЕЙНИХ ВИРОБІВ

  • Категорія запису:Новини

Незважаючи на несприятливі погодні умови, 22-23 березня, кафедра технології та конструювання швейних виробів (ТКШВ) Хмельницького національного університету гостинно відчинила двері перед майбутніми абітурієнтами, сьогоднішніми учнями випускних класів загальноосвітніх шкіл нашого міста та області. 

Ознайомитись із майбутнім місцем навчання прийшли також і випускники Державного навчального закладу (ДНЗ) «Хмельницький центр професійно-технічної освіти сфери послуг» (м. Хмельницький), Калинівського технологічного технікуму (Вінницька обл.), Львівського коледжу легкої промисловості та Галицького коледжу імені В’ячеслава Чорновола (м. Тернопіль).

Тепло зустрічали гостей викладачі кафедри на чолі із її завідувачем Кущевським Миколою Олександровичем. Відігрівали гостей гарячим чаєм, кавою та переглядом виставки творчих робіт студентів кафедри.

Куратор дня відкритих дверей к.т.н., доц. Буханцова Людмила Василівна розповідає гостям про здобутки кафедри

Експонати виставки нікого не залишили байдужими. Вразили не лише цікаві ескізи модного молодіжного чоловічого та жіночого одягу, а й готові колекції одягу, представлені глядачам на манекенах. Серед них колекція вечірніх суконь «Астра» студентки гр. ТЛПс-11-1 Олесі Федорович, авторська колекція з індіанськими мотивами студенток 4 курсу Олесі Івкової та Олени Якубовської, а також авангардна колекція Надії Кінах, що повністю відповідає своїй назві – «Спіралізація». Усі представлені колекції є дипломантами та призерами різних конкурсів молодих дизайнерів одягу, зокрема «Барви Поділля» (м. Хмельницький), «Калинове намисто» (м. Вінниця), «Атріум fashion day» (м. Тернопіль).

Не можливо не сфотографуватись із такою красою…
На фото: гості кафедри та автор колекції «Ті, що танцюють з духами» Олеся Івкова (у синьому)

Викладачі кафедри ТКШВ зуміли зацікавити і учнів, і тих, у кого є професійна освіта, своїми методичними розробками за спеціальними дисциплінами. Для навчальних посібників, монографій та методичних вказівок, розроблених викладачами кафедри, було відведено цілий стелаж на виставці творчих здобутків і масу уваги присутніх.

У спілкуванні час спливав швидко. У приватних бесідах викладачі розповідали про переваги навчання на кафедрі із 45-річним досвідом роботи та високо професійним педагогічним колективом.

Для ознайомлення майбутніх абітурієнтів із правилами вступу до Хмельницького національного університету усіх гостей запросили у лекційну аудиторію, де наглядно, із використанням мультимедійного забезпечення, завідувач кафедри Кущевський М.О., представив напрямки підготовки кафедрою фахівців швейної галузі. А саме:


модельєр-конструктор,
інженер-конструктор,
інженер-технолог швейних виробів
за освітньо-кваліфікаційними рівнями:
бакалавр (повна форма навчання – 4 роки, скорочена – 2 роки),
спеціаліст або магістр (повна форма навчання – 1 рік).

Наступний доповідач декан факультету технології та дизайну Домбровський Анатолій Броніславович наголосив усім присутнім про можливість оволодіння даними спеціальностями на денній, заочній та дистанційній формі навчання. При чому на денну повну форму навчання є 40 бюджетних місць, скорочену – 25 та на заочну – 20.

Декан Домбровський А.Б. та завідувач кафедри Кущевський М.О. відповідають на численні питання присутніх

Професор кафедри технології та конструювання швейних виробів, д.т.н., професор Славінська Алла Людвигівна зацікавила гостей актуальністю інженерно-технічної освіти, її престижністю та необхідністю у сучасних ринкових умовах.

Про творче життя студентів та викладачів на кафедрі розповідала к.т.н., доцент Краснюк Лариса Володимирівна. Зокрема про діяльність Студентського Будинку моделей, де завзяті і талановиті студенти, під чуйним керівництвом членів художньо-технічної ради кафедри, розробляють модні колекції одягу, проходячи всі етапи від розробки ескізів до втілення власного задуму у матеріалі, та гордо демонструють власноручно виготовлені колекції на конкурсах молодих дизайнерів.

Цікавими для гостей кафедри та всіх її працівників стали виступи випускників, що здобувши освіту модельєрів, інженерів-конструкторів, інженерів-технологів, впевнено працюють сьогодні на найкращих швейних підприємствах Хмельниччини. Зокрема, випускниця кафедри, сьогоднішній головний технолог ПП «Никитюк» Юлія Берегова, розповіла про потужну базу знань отриману під час навчання на кафедрі ТКШВ, а Дмитро Подлесовський, директор власного приватного підприємства, відзначив реальні позитивні перспективи працевлаштування випускників кафедри. Серед випускників відзначився і головний технолог ПП «Парнас» Дмитро Ковальчук, який щиро подякував викладачам кафедри за здобуті знання і поділився своїми професійними успіхами.

Цікавим став виступ і випускниці 2012 року Людмили Звірок, конструктора ПП «Робінзон», яка розповіла про зв’язок творчого студентського життя із подальшими професійними успіхами.

Викладач кафедри к.т.н., доц. Мица Вікторія Василівна, випускниця кафедри ТКШВ,
розповідає про актуальність здобуття інженерної освіти

Поділитись своїми враженнями про навчання на кафедрі ТКШВ виявили бажання студенти різних курсів. Зокрема Олеся Івкова, студентка 4-го курсу, із захопленням розповідала про створення першої авторської колекції у співавторстві із своєю одногрупницею Оленою Якубовською. Згадувала початкові ескізи колекції, які принесли на розсуд викладачів, як багато над ними ще довелось працювати, і як вони стали виглядали після доопрацювання під керівництвом викладачів кафедри. У результаті такої плідної співпраці і створено чудову колекцію «Ті, що танцюють з духами…», яка є фіналістом конкурсу молодих дизайнерів «Барви Поділля 2012». Сьогодні Олеся та Олена, готуючись до участі у нових конкурсах молодих дизайнерів одягу, працюють над новими авторськими розробками.

Про свої особисті позитивні враження від навчання на кафедрі ТКШВ та про дозвілля студентів університету розповіли студенти 3-го курсу Ганна Карбовська та Наталка Яцюк, зауваживши, що цікавим навчання буває лише тоді, коли і дозвілля є цікавим. А у Хмельницькому національному університеті для активних студентів завжди знайдеться робота у студентському профкомі та самоврядуванні, у спортивних та творчих гуртках.

Після загальних зборів для гостей було проведено екскурсію аудиторіями кафедри ТКШВ.

Аудиторії, де викладають художні дисципліни, можна розглядати дуже довго…

У комп’ютерному класі кафедри викладач к.т.н., доцент Кулешова Світлана Геннадіївна на екрані монітора продемонструвала гостям художні розробки студентів кафедри, виконані у сучасних графічних редакторах.

Комп’ютерний комплекс кафедри оснащений також ліцензійними версіями сучасних систем автоматизованого проектування одягу (САПР) українського виробництва («Julivi», «Грація»). К.т.н., доцент Захаркевич Оксана Василівна розкрила можливості автоматизованого проектування одягу на будь-яку фігуру та наголосила на доступності вивчення цих САПР для кожного студента кафедри.

Викладач к.т.н., доцент Мица Вікторія Василівна ознайомила присутніх із особливостями введення контурів готових лекал одягу за допомогою дигітайзера у САПР «Julivi».

Завідувач кафедрою Кущевський Микола Олександрович продемонстрував гостям установки для формування, розроблені молодими студентами-науковцями під його керівництвом. Значну зацікавленість жіноча аудиторія виявила до готового жіночого капелюшка, як результат роботи формувальних установок. Наукові розробки викладачів та аспірантів кафедри ТКШВ нікого не залишили байдужим.

Ну, і звичайно екскурсія швейними лабораторіями кафедри ТКШВ.

Гості із цікавістю розглядають матеріальне забезпечення швейних аудиторій кафедри ТКШВ

Після екскурсії випускниці Калинівського технологічного технікуму у тісній розмові із викладачами кафедри подякували за чудову організацію «Днів відкритих дверей» та зауважили, що нерозумно вибирати навчальний заклад не побачивши місце навчання власними очима. Це не перший вищий навчальний заклад, із яким вони знайомляться. Побачене їх приємно вразило, що вони вже прийняли рішення віддати перевагу саме Хмельницькому національному університету та кафедрі технології та конструювання швейних виробів. А учні ДНЗ «Хмельницький центр професійно-технічної освіти сфери послуг» сказали, що високу професійно-практичну підготовку вони вже отримали у своєму закладі, але отримати безкоштовну вищу освіту та знання сучасних САПР одягу вони обов’язково прийдуть на кафедру ТКШВ.

Збагачені таким об’ємом інформації, а також та теплом, із яким їх зустрічали, гості кафедри залишали свої координати для подальшого спілкування з ними як із абітурієнтами.